Cardio – czyli jak szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej?

lis 12, 2022

Rolowanie mięśni

Cardio – czyli jak szybko pozbyć się tkanki tłuszczowej?

Wiosenna, słoneczna pogoda sprawia, że warto ruszyć się z domu i poruszyć temat cardio. Cardio to ćwiczenia wytrzymałościowe, dzięki którym dotlenisz lepiej Twój organizm, poprawisz kondycje oraz mają pozytywny wpływ na mięsień sercowy. Co ważne, cardio pozwala pozbyć się dość szybko zbędnych kilogramów, uważa się, że jest to najszybszy sposób na spalanie tkanki tłuszczowej.

Cardio możesz wykonywać wszędzie. Na siłowni, w domu, na świeżym powietrzu. Wszystko zależy od Twoich preferencji, tego jaka forma cardio przypadnie Ci do gustu. Ćwiczenia należy wykonywać nieprzerwanie przez co najmniej 30 min. Pamiętaj, że jak przy każdej formie ćwiczeń należy zacząć delikatniej, aby nie przeciążyć organizmu i się nie zniechęcić!

Pewnie zastanawiasz się jakie ćwiczenia zaliczają się do cardio?

Bieg, ćwiczenie, które możesz wykonywać wszędzie. Potrzebne będą Ci tylko odpowiednie buty i miejsce z odpowiednim podłożem do biegania. Możesz skorzystać również z bieżni.

Szybki chód, którego efektywność możesz zwiększyć poprzez chodzenie po pagórkach. Na taki trening możesz zabrać swojego psa, on też będzie zadowolony z dynamicznego spaceru.

Jazda na rowerze. Zwykły rower czy stacjonarny? To już zależy od Twoich możliwości i czasu. Zwykłym rowerem możesz urządzać sobie ciekawe, małe wycieczki, zwłaszcza, że teraz nawet tereny poza miastami są obfite w masę ścieżek rowerowych, które będą idealne do cardio na rowerze.

Pływanie. Głównym pozytywem pływania jest mniejsze narażenie na kontuzje dzięki wodzie. Poza tym, pływanie angażuje całe ciało, co czyni je bardzo skutecznym sportem.

Skakanie na skakance. Dzięki tym ćwiczeniom świetnie wymodelujesz sylwetkę, spalisz zbędne kilogramy oraz wzmocnisz mięsnie nóg oraz ramion. Możesz je też wykonywać wszędzie, potrzebna Ci tylko skakanka.

Potrzebujesz wskazówek dotyczących cardio lub któregoś ćwiczenia? Skontaktuj się ze mną.