Dziś pogadamy trochę o najczęstszych błędach popełnianych przez początkujących!

gru 12, 2022

Dziś pogadamy trochę o najczęstszych błędach popełnianych przez początkujących!

Mianowicie o początkujących osobach na siłowni.

Osoby które pierwszy raz stawiają swoje kroki na siłowni popełniają sporo błędów, które mogą spowolnić efekty ćwiczeń lub całkowicie pozbawić je motywacji. Poznaj więc kilka błędów, które są często popełniane. Może akurat któryś dotyczy Ciebie i dowiesz się co robisz nie tak. Pamiętaj, że mimo popełniania błędów nie należy się poddawać!
Pierwszym częstym błędem jest pomijanie rozgrzewki. Przechodzenie od razu do wymagających ćwiczeń bez przygotowania i rozgrzania może zakończyć się kontuzją. Rozgrzewka pomoże Ci również wyciągnąć Twój potencjał i będziesz w stanie wykonywać ćwiczenia lepiej!
Kolejnym błędem jest brak planu treningowego. Bardzo dużo osób przychodzących na siłownie nie ma w ogóle planu. Raz poćwiczą tu i tam. Prawda jest taka, że bez celu i planu ćwiczeń nie osiągniesz wymarzonych efektów, ba możesz szybko się zniechęcić i stracić motywacje do przychodzenia na siłownie. Warto więc sięgnąć po poradę trenera personalnego, który ułoży dla Ciebie specjalny plan dzięki któremu osiągniesz efekty o jakich marzysz. Świadomość, że wiesz po co ćwiczysz i wiesz jaki efekt możesz osiągnąć wystarczająco Cię zmotywuje. Wracając do celu, powinien on być jasno określony np. „chce schudnąć 10kg w 3 miesiące”. Taki cel pomoże trenerowi opracować plan ćwiczeń dzięki, któremu to osiągniesz!
Trzecim bardzo częstym błędem jest ignorowanie bólu. Pierwszy rodzaj bólu jaki może Cię spotkać to „zakwasy” i tutaj ważna jest regeneracja, nie wymagaj niemożliwego od swojego organizmu. Sypiaj dobrze i uzupełniaj niedobory dietą.
Drugi rodzaj bólu może Cię spotkać na siłowni podczas wykonywania ćwiczeń. Jeśli coś jest dla Ciebie bolesne, czujesz dyskomfort przestań wykonywać te ćwiczenie lub powiedz o tym swojemu trenerowi. Możliwe, że wykonujesz ćwiczenie w nieprawidłowy sposób, a wykonywanie go, w takiej sytuacji dalej, może się skończyć bolesną kontuzją.
Jeśli popełniasz któryś z tych błędów lub chcesz zacząć ćwiczenie na siłowni i nie chcesz ich popełniać już na początku – skontaktuj się ze mną!