Jakie jest Wasze ulubione ćwiczenie na klatkę?

utworzone przez | sie 29, 2022

Jakie jest Wasze ulubione ćwiczenie na klatkę?

Nie da się ukryć, że wyćwiczona klatka daje spory efekt jeśli chodzi o wygląd sylwetki. Wielu panów o te partie dba w pierwszej kolejności, bo najbardziej przyciąga wzrok, a nie da się ukryć dla wielu ćwiczących jest to ważne.
Zatem, jakie jest Wasze ulubione ćwiczenie na klatkę? Może jest jakieś, które chcielibyście zacząć, ale nie jesteście do końca przekonani?
Klasykiem jeśli chodzi o ćwiczenia na klatkę, za pomocą sprzętów, jest z pewnością wyciskanie sztangi na ławce. Angażuje ono mięśnie klatki piersiowej, ale także tricepsy, mięśnie naramienne oraz mięśnie grzbietu. Ćwiczenie to polega na ściągnięciu sztangi do siebie, a potem wypychanie jej do pozycji wyjściowej, do góry. Pamiętać tu należy, aby nadgarstki i łokcie były pod sztangą, a obciążenie było odpowiednio dobrane do Twoich możliwości.
Kolejne ćwiczenie na ławce to wyciskanie hantli w pozycji leżącej poziomo lub skośnie. Zaletą tego ćwiczenia jest zdecydowanie możliwość wykonywania go jednostronnie, dzięki czemu można zmniejszyć dysproporcje w budowie mięśnia piersiowego. Przy tym ćwiczeniu także należy pamiętać, aby dobrać odpowiednie obciążenie.
Nie można zapomnieć o ćwiczeniu, które praktycznie każdy już od dziecka kojarzy z lekcji wychowania fizycznego – pompki. Wiele osób zaczynających swoją przygodę w świecie aktywności fizycznej nie zdaje sobie sprawy, że jest ich kilka wariantów. Przy budowie mięśni klatki piersiowej możesz oczywiście wykonywać dobrze znane, podstawowe pompki.
Ciekawą opcją są pompki wykonywane na niestabilnym podłożu np. piłce gimnastycznej, dodatkowo powodują zwiększoną prace mięśni brzucha. Polega to na umieszczeniu nóg na piłce gimnastycznej, a rąk na stabilnym podłożu. Drugim wariantem z wykorzystaniem piłki jest umieszczenie nóg na stabilnym podłożu, a rąk na piłce. Ta opcja jest już bardziej zaawansowana, ale warto spróbować, bo angażuje tricepsy bardziej niż klasyczne pompki.
Nie da się ukryć, że ćwiczenia na klatkę wykonywane nieodpowiednio mogą powodować kontuzje, więc wykonuj je odpowiedzialnie. Najlepiej pod okiem eksperta, który pokaże Ci jak je wykonywać. Jeśli potrzebujesz pomocy trenera personalnego, który wyjaśni Ci jak wykonywać takie ćwiczenia – skontaktuj się ze mną.

 

OFERTA

Prowadzenie online
Treningi personalne
Plany treningowe
Plan żywieniowy & suplementacyjny
Indywidualne podejście
Stały kontakt

Kontakt

Mail

trener.athleticteam@gmail.com

INSTAGRAM

ZwanekTrenuje

FACEBOOK

ZwanekTrenuje