Kolejny dzień bez ruchu?

lis 26, 2022

Rolowanie mięśni

Kolejny dzień bez ruchu?

Kolejny cały dzień spędzony w łóżku?
Kolejny raz powtarzasz sobie „Zacznę od jutra”?
Kolejny dzień bez motywacji?
Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco zapewne cierpisz na powszechny brak motywacji.
Efekty same do Ciebie nie przyjdą, bez pracy nic nie osiągniesz. Bez pracy nie będziesz mieć wymarzonej sylwetki ani nie będziesz dobry/a w sporcie, który tak lubisz.
Pierwszy krok? Motywacja i cel.
Ustal sobie cel! Chcesz zrzucić 5kg? Oto Twój cel. Chcesz robić lepsze wyniki w bieganiu? Oto Twój cel!
Po prostu zacznij, wyjdź na zewnątrz, wyjdź na siłownie, wyciągnij rower z piwnicy, załóż wygodne buty i nie czekaj.
Dla każdego początki są trudne, więc musisz znaleźć w sobie tę iskierkę, która rozpali w Tobie chęć do rozpoczęcia ćwiczeń! Nie musisz od razu zaczynać od wymagających ćwiczeń, po prostu się rusz. Dobra na początek może być przejażdżka rowerem lub marszobieg. Gdy już zaczniesz i złapiesz flow będzie trudno Ci przestać.
Jak utrzymać motywację i cel gdy jesteś oporną osobą, której ciężko się zebrać do treningu? Oprócz podzielenia się swoim celem z bliskimi, którzy mogą Cię motywować możesz również skorzystać z usług trenera personalnego. Poza motywowaniem Cię trener ułoży Ci spersonalizowany plan ćwiczeń, dzięki któremu osiągniesz swój cel szybciej, efektywniej, bezpieczniej i zdrowiej. Musisz pamiętać, że plan ćwiczeń jest również istotny. Nie jest to coś coś co możesz ominąć. Bez niego możesz szybko stracić motywacje, a przez to Twój cel będzie jeszcze cięższy do osiągnięcia, a tego na pewno nie chcesz. Więc na co czekasz? Ruszaj, podejmij pierwszy oraz najtrudniejszy krok teraz.
Czy nadal masz jakąś wymówkę, aby kolejny dzień spędzić bez ruchu?
Jeśli potrzebujesz porad i usług trenera personalnego – skontaktuj się ze mną! Udzielę Ci wszelkich wskazówek i porad!